T599D157M004ATE025
Manufacturer Part Number:
T599D157M004ATE025
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
CAP TANT POLY 150UF 4V 2917
Stock Condition:
915
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 150°C
Manufacturer Size Code :
D
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
4 V