T55V227M6R3C0035
Manufacturer Part Number:
T55V227M6R3C0035
Manufacturer/Brand:
Vishay Polytech
Part of Description:
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
Stock Condition:
1,600
Manufacturer :
Vishay Polytech
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V