TCJB684M050R0400
Manufacturer Part Number:
TCJB684M050R0400
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP TANT POLY 0.68UF 50V 1411
Stock Condition:
2,533
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
400mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
50 V