T521X476M035ATE070
Manufacturer Part Number:
T521X476M035ATE070
Part of Description:
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
Stock Condition:
53,675
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V