T55D337M6R3C0025
Manufacturer Part Number:
T55D337M6R3C0025
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Stock Condition:
1,500
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
25mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V