T55T107M6R3C0070
Manufacturer Part Number:
T55T107M6R3C0070
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411
Stock Condition:
19,988
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V