T55A476M004C0200
Manufacturer Part Number:
T55A476M004C0200
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT POLY 47UF 4V 1206
Stock Condition:
1,944
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
4 V