T520Y337M010ATE015
Manufacturer Part Number:
T520Y337M010ATE015
Part of Description:
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
Stock Condition:
2,567
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.157" (4.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
Y
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V