T55A107M6R3C0045
Manufacturer Part Number:
T55A107M6R3C0045
Manufacturer/Brand:
Vishay / Sprague
Part of Description:
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
Stock Condition:
949
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
6.3 V