T522V337M006ATE040
Manufacturer Part Number:
T522V337M006ATE040
Part of Description:
CAP TANT POLY 330UF 6.3V 2917
Stock Condition:
2,080
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code :
V
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V