T58W0476M8R2C0500
Manufacturer Part Number:
T58W0476M8R2C0500
Manufacturer/Brand:
Vishay Polytech
Part of Description:
CAP TANT POLY 47UF 8.2V 0805
Stock Condition:
8,860
Manufacturer :
Vishay Polytech
Product Category :
Tantalum - Polymer Capacitors
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
W0
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
8.2 V