NOJW476M004RWJ
Manufacturer Part Number:
NOJW476M004RWJ
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP NIOB OXIDE 47UF 20% 4V 2312
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Niobium Oxide Capacitors
Capacitance :
47 µF
Current - Leakage :
3.8 µA
Dissipation Factor :
6%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500 mOhms
Features :
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
W
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Supplier Device Package :
2312 (6032 Metric)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V