S0AC500G0R4A1S2001W
Manufacturer Part Number:
S0AC500G0R4A1S2001W
Manufacturer/Brand:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part of Description:
CAP CER 0.4PF 50V SMD
Stock Condition:
1,000
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :
0.4 pF
Failure Rate :
Features :
High Q, Low Loss, Bonding Mountable, Low Profile, Single Layer
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, SLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.012" L x 0.010" W (0.30mm x 0.25mm)
Temperature Coefficient :
N
Thickness (Max) :
0.008" (0.20mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
50V