MCM01-009D4R4D-F
Manufacturer Part Number:
MCM01-009D4R4D-F
Part of Description:
CAP PTFE 4.4PF 0.5PF 500V SMD
Capacitance :
4.4 pF
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
500 V