M80-MCPM5M1-04-0150L
Manufacturer Part Number:
M80-MCPM5M1-04-0150L
Manufacturer/Brand:
Harwin
Part of Description:
CBL DATAMATE PWR MALE 4POS 150MM
Manufacturer :
Harwin
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Solder
Color :
White, Individual
Connector Type :
Plug to Cable
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Screw Lock
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.157" (4.00mm)