VPDR602W221K1GV001E
Manufacturer Part Number:
VPDR602W221K1GV001E
Manufacturer/Brand:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part of Description:
CAP CER 220PF 6KV X7R 1812
Stock Condition:
1,465
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.125" W (4.50mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6000V (6kV)