VPDP202W471K1GV001E
Manufacturer Part Number:
VPDP202W471K1GV001E
Part of Description:
CAP CER 470PF 2KV X7R 1808
Stock Condition:
8,000
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension :
0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.085" (2.16mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
2000V (2kV)