VP4032K251R017
Manufacturer Part Number:
VP4032K251R017
Manufacturer/Brand:
KEMET
Part of Description:
VARISTOR 27V 250A 2SMD JLEAD
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
250 A
Energy :
1.6J
Features :
Maximum AC Volts :
17 V
Maximum DC Volts :
22 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Obsolete
Varistor Voltage (Max) :
29.7 V
Varistor Voltage (Min) :
24.3 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V