MCM01-001ED301K-F
Manufacturer Part Number:
MCM01-001ED301K-F
Part of Description:
CAP MICA 300PF 10% 500V SMD
Capacitance :
300 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500 V