MIN02-002DC240B-F
Manufacturer Part Number:
MIN02-002DC240B-F
Part of Description:
CAP MICA 24PF 0.25PF 300V SMD
Capacitance :
24 pF
Dielectric Material :
Mica
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.218" L x 0.207" W (5.54mm x 5.26mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
300 V