MIN02-002EC750J-F
Manufacturer Part Number:
MIN02-002EC750J-F
Part of Description:
CAP MICA 75PF 5% 300V SMD
Stock Condition:
65
Capacitance :
75 pF
Dielectric Material :
Mica
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
300 V