MIN02-002CC100D-F
Manufacturer Part Number:
MIN02-002CC100D-F
Part of Description:
CAP MICA 10PF 0.5PF 300V SMD
Stock Condition:
173
Capacitance :
10 pF
Dielectric Material :
Mica
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
300 V