SDV1608H260C020YPTF
Manufacturer Part Number:
SDV1608H260C020YPTF
Manufacturer/Brand:
Shenzhen Sunlord Electronics
Part of Description:
VARISTOR 80V 0603
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
18.4 V
Maximum DC Volts :
26 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
80 V
Varistor Voltage (Min) :
60 V
Varistor Voltage (Typ) :
70 V