SDVL3225SD300PTHS102
Manufacturer Part Number:
SDVL3225SD300PTHS102
Part of Description:
VARISTOR 42V 700A 1210
Current - Surge :
1 kA
Energy :
2J
Features :
Maximum AC Volts :
21.3 V
Maximum DC Volts :
30 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
46 V
Varistor Voltage (Min) :
37 V
Varistor Voltage (Typ) :
42 V