MCM01-009ED102J-F
Manufacturer Part Number:
MCM01-009ED102J-F
Part of Description:
CAP MICA 1000PF 5% 500V SMD
Stock Condition:
213
Capacitance :
1000 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension :
0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
500 V