SDVL5650SD600PTHS901
Manufacturer Part Number:
SDVL5650SD600PTHS901
Part of Description:
VARISTOR 76V 600A 2220
Current - Surge :
900 A
Energy :
2.7J
Features :
Maximum AC Volts :
46 V
Maximum DC Volts :
60 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
83 V
Varistor Voltage (Min) :
69 V
Varistor Voltage (Typ) :
76 V