SDV1608S5R5C0R5YPTF
Manufacturer Part Number:
SDV1608S5R5C0R5YPTF
Part of Description:
VARISTOR 160V 0603
Capacitance @ Frequency :
0.5 pF @ 1 MHz
Maximum AC Volts :
4 V
Maximum DC Volts :
5.5 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Varistor Voltage (Max) :
160 V
Varistor Voltage (Min) :
100 V
Varistor Voltage (Typ) :
130 V