095-850-158M075
Manufacturer Part Number:
095-850-158M075
Manufacturer/Brand:
Amphenol RF
Part of Description:
HD-BNC STRAIGHT PLUG TO HD-BNC S
Manufacturer :
Amphenol RF
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
HD-BNC Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
HD-BNC Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
Cable Type :
Belden 1855A
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
3 GHz
Ingress Protection :
Length :
29.53" (750.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
75 Ohms