A-1PA-113-390B2
Manufacturer Part Number:
A-1PA-113-390B2
Manufacturer/Brand:
Amphenol RF
Part of Description:
CBL ASSY UMCC PLUG-PLUG 15.35"
Manufacturer :
Amphenol RF
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Female
2nd Connector :
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Female
Cable Impedance :
Cable Type :
1.13mm OD Coaxial Cable
Color :
Black
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
6 GHz
Ingress Protection :
Length :
15.35" (390.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Overall Impedance :
50 Ohms