135101-07-M0.50
Manufacturer Part Number:
135101-07-M0.50
Manufacturer/Brand:
Amphenol RF
Part of Description:
CBL ASSY SMA PLUG RG142 19.69"
Stock Condition:
2
Manufacturer :
Amphenol RF
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
RG-142
Color :
Copper
Connector Impedance :
Features :
Shielded
Frequency - Max :
12.4 GHz
Ingress Protection :
Length :
19.69" (500.00mm)
Operating Temperature :
Overall Impedance :
50 Ohms