P1CA-24M24M-130F-12-PM-1PS
Manufacturer Part Number:
P1CA-24M24M-130F-12-PM-1PS
Manufacturer/Brand:
P1dB, Inc.
Part of Description:
CBL ASSY 2.4MM PLUG 12"
Stock Condition:
10
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
2.4mm Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
2.4mm Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
Color :
Connector Impedance :
Features :
Phase Matched Cable
Frequency - Max :
50 GHz
Ingress Protection :
Length :
12.00" (304.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Impedance :
Product Status :
Active
Style :
2.4mm to 2.4mm