CVH75K20T
Manufacturer Part Number:
CVH75K20T
Part of Description:
MOV, 75V (Vrms), 10%, 20mm
Capacitance @ Frequency :
3300 pF @ 1 kHz
Energy :
88J
Features :
Maximum AC Volts :
75 V
Maximum DC Volts :
100 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 20mm
Varistor Voltage (Max) :
132 V
Varistor Voltage (Min) :
108 V
Varistor Voltage (Typ) :
120 V