10-036-112X
Manufacturer Part Number:
10-036-112X
Manufacturer/Brand:
Aries Electronics, Inc.
Part of Description:
DECI-CENTER JUMPERS 10POS
Manufacturer :
Aries Electronics, Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Solder
Color :
Multiple, Ribbon
Connector Type :
DIP to Pitch Bar
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
3.00' (914.40mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)