P1CA-SAMSAM-085CJ-72
Manufacturer Part Number:
P1CA-SAMSAM-085CJ-72
Manufacturer/Brand:
P1dB, Inc.
Part of Description:
SMA MALE TO SMA MALE CABLE ASSEM
Stock Condition:
80
Manufacturer :
P1dB, Inc.
Product Category :
Coaxial Cables (RF)
1st Connector :
SMA Plug
1st Connector Mounting Feature :
1st Connector Mounting Type :
1st Contact Gender :
Male
2nd Connector :
SMA Plug
2nd Connector Mounting Feature :
2nd Connector Mounting Type :
2nd Contact Gender :
Male
Cable Impedance :
50 Ohms
Cable Type :
0.085" Flexible Cable
Color :
Connector Impedance :
Features :
Frequency - Max :
26.5 GHz
Ingress Protection :
Length :
72.0" (1.8m) 6.0'
Operating Temperature :
-85°C ~ 200°C