VPDP302G120J1GV001B
Manufacturer Part Number:
VPDP302G120J1GV001B
Manufacturer/Brand:
Johanson Dielectrics, Inc.
Part of Description:
CAP CER 12PF 3KV NP0 1808
Manufacturer :
Johanson Dielectrics, Inc.
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Safety
Capacitance :
12 pF
Failure Rate :
Features :
High Voltage
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1808 (4520 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
X2, Y3
Size / Dimension :
0.189" L x 0.080" W (4.80mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.085" (2.16mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250VAC