VPDD501W471K1GV001E
Manufacturer Part Number:
VPDD501W471K1GV001E
Part of Description:
CAP CER 470PF 500V X7R 1206
Stock Condition:
6,051
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.050" (1.27mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V