ZV130K2220T501N
Manufacturer Part Number:
ZV130K2220T501N
Manufacturer/Brand:
Stackpole Electronics, Inc.
Part of Description:
VARISTOR 205V 300A 2220
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
300 A
Energy :
7.4J
Features :
Maximum AC Volts :
130 V
Maximum DC Volts :
170 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
225.5 V
Varistor Voltage (Min) :
184.5 V
Varistor Voltage (Typ) :
205 V