CML0603Y5V104ZT50V
Manufacturer Part Number:
CML0603Y5V104ZT50V
Part of Description:
CAP, Y5V, 0603, 0.1UF, +80/-20%,
Stock Condition:
24,717
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
Y5V (F)
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
50V