600L150GT200T
Manufacturer Part Number:
600L150GT200T
Part of Description:
CAP CER 15PF 200V NP0 0402
Stock Condition:
2,573
Capacitance :
15 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
200V