600F150GT250XT
Manufacturer Part Number:
600F150GT250XT
Part of Description:
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Stock Condition:
3,159
Capacitance :
15 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V