600S200GT250XT
Manufacturer Part Number:
600S200GT250XT
Part of Description:
CAP CER 20PF 250V C0G/NP0 0603
Stock Condition:
2,520
Capacitance :
20 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V