600S1R3AT250XT
Manufacturer Part Number:
600S1R3AT250XT
Part of Description:
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603
Stock Condition:
3,915
Capacitance :
1.3 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated :
250V