EZJ-Z1V171AA
Manufacturer Part Number:
EZJ-Z1V171AA
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
VARISTOR 170V 0603
Stock Condition:
3,935
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
2.1 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
18 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
Varistor Voltage (Min) :
Varistor Voltage (Typ) :
170 V