SGNE06C270MT6R8G60
Manufacturer Part Number:
SGNE06C270MT6R8G60
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
VARISTOR 27V 0201
Stock Condition:
5,880
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
6.8 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
Energy :
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
15 V
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
32.4 V
Varistor Voltage (Min) :
21.6 V
Varistor Voltage (Typ) :
27 V