EZJ-Z1V270RA
Manufacturer Part Number:
EZJ-Z1V270RA
Part of Description:
VARISTOR 27V 3A 0603
Stock Condition:
3,435
Capacitance @ Frequency :
15 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
3 A
Maximum DC Volts :
16 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) :
27 V