600S300JT250XT
Manufacturer Part Number:
600S300JT250XT
Part of Description:
CAP CER 30PF 250V NP0 0603
Stock Condition:
6,041
Capacitance :
30 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.89mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V