AVRM0402C120MT330N
Manufacturer Part Number:
AVRM0402C120MT330N
Manufacturer/Brand:
TDK Corporation
Part of Description:
COMMERCIAL GRADE, MULTILAYER CHI
Stock Condition:
19,452
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
33 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 A
Energy :
0.005J
Features :
Maximum AC Volts :
Maximum DC Volts :
5.5 V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCV
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
14.4 V
Varistor Voltage (Min) :
9.6 V
Varistor Voltage (Typ) :
12 V