ERZ-C40CK621W
Manufacturer Part Number:
ERZ-C40CK621W
Manufacturer/Brand:
Panasonic
Part of Description:
VARISTOR 620V 30KA DISC 40MM
Stock Condition:
106
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
Current - Surge :
30 kA
Energy :
515J
Features :
Maximum AC Volts :
385 V
Maximum DC Volts :
505 V
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 40mm, Formed Tabs
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
682 V
Varistor Voltage (Min) :
558 V
Varistor Voltage (Typ) :
620 V