ERZ-V20R361
Manufacturer Part Number:
ERZ-V20R361
Part of Description:
VARISTOR 360V 10KA DISC 20MM
Stock Condition:
6,129
Capacitance @ Frequency :
1100 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
255J
Features :
Maximum AC Volts :
230 V
Maximum DC Volts :
300 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Max) :
396 V
Varistor Voltage (Min) :
324 V
Varistor Voltage (Typ) :
360 V