ERZ-V20R271
Manufacturer Part Number:
ERZ-V20R271
Part of Description:
VARISTOR 270V 10KA DISC 20MM
Stock Condition:
2,572
Capacitance @ Frequency :
1300 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
10 kA
Energy :
190J
Features :
Maximum AC Volts :
175 V
Maximum DC Volts :
225 V
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
Disc 21.5mm
Varistor Voltage (Max) :
303 V
Varistor Voltage (Min) :
247 V
Varistor Voltage (Typ) :
270 V